RS250

McIntosh RS250 McIntosh RS250
  • Barevná variantaDoporučená cena
    Black 84.990,- Kč / 1 ks

Bezdrátový reproduktorový systém

 

Základní informace

RS250  -  Bezdrátový reproduktorový systém

• Snadné přidání streamované hudby do jakékoli místnosti
• Vestavěné streamování: Spotify Connect, TIDAL Connect, Apple AirPlay 2, Bluetooth, Chromecast, Roon Ready.
• Ovládejte přehrávání přímo z oblíbených kompatibilních aplikací pro streamování - není potřeba žádná speciální ovládací aplikace
• Celkový výkon 650 W
• Nové, rychle reagující digitální měřiče LED

Bezdrátový reproduktorový systém RS250 je náš nejpokročilejší a nejvýkonnější bezdrátový systém pro domácí audio. Podobně jako monofonní bezdrátový reproduktor RS150 je stereofonní systém RS250 samostatným kompletním řešením bezdrátových reproduktorů.

V systému RS250 je integrována celá řada technologií pro přehrávání, například Spotify® Connect, TIDAL® Connect, Apple® AirPlay® 2, Bluetooth®, Chromecast a Roon Ready. Díky všem těmto integrovaným technologiím můžete do přehrávače RS250 snadno streamovat z chytrých zařízení. Bezdrátový reproduktorový systém RS250, který je důstojným nástupcem modelu RS200, nepotřebuje speciální ovládací aplikaci; místo toho jej lze pohodlně ovládat přímo z vašich oblíbených streamovacích aplikací, které využívají kompatibilní technologie castingu.

Systém RS250 byl vytvořen s ohledem na streamování hudby a obsahuje prakticky vše, co potřebujete k poslechu hudby streamované z kapesních zařízení, online hudebních služeb nebo místního počítače. A v případě setkání starého s novým lze snadno připojit gramofon prostřednictvím vyhrazeného gramofonového vstupu pro poslech vaší sbírky vinylů. Můžete jej dokonce připojit k televizoru pro lepší zvukový výkon při sledování oblíbených pořadů, filmů nebo sportovních přenosů.

Model RS250 nabízí značný celkový výkon 650 W, který je přenášen do dvou 4" x 6" wooferů, čtyř 2" středobasů a dvou 3/4" výškových reproduktorů. Středotónové a výškové reproduktory jsou vypalovány zepředu, zatímco woofery jsou vypalovány zespodu a zvuk vychází zpod hlavního šasi těsně nad základní deskou.

Skříň wooferu byla přepracována tak, aby se snížilo zkreslení, a byl přidán uživatelsky přívětivější ovladač basů, kterým lze jemně doladit výkon nízkých frekvencí. Chcete-li ještě více posílit nízké frekvence, lze kabelový výstup subwooferu použít k připojení externího napájeného subwooferu.

Pro zlepšení zvuku z televizoru lépe, než to dokáže soundbar, má RS250 pouze zvukový vstup HDMI Audio Return Channel (ARC), který se připojuje k televizorům kompatibilním s ARC. Funkce ARC umožňuje kompatibilním televizorům posílat zvuková data do zařízení RS250 prostřednictvím kabelu HDMI, čímž odpadá potřeba samostatného zvukového kabelu a sledování televize je možné snáze ozvučit. Pro televizory, které nejsou kompatibilní s ARC, je k dispozici optický vstup, který lze použít k připojení k RS250.

Zařízení RS250 je kompatibilní s funkcí Hi-Res společnosti TIDAL HiFi pro přehrávání digitálních hudebních souborů s vysokým rozlišením 24 bitů/192 kHz (až 9216 Kb/s). Díky vestavěným možnostem streamování ve vysokém rozlišení je RS250 také koncovým zařízením Roon Ready. Síťová zařízení Roon Ready mají zabudovanou technologii streamování Roon a jsou certifikována laboratořemi Roon Labs, aby poskytovala nejvyšší úroveň kvality a výkonu při síťovém streamování.

Pro streamování přes Bluetooth využívá model RS250 rozhraní Bluetooth 5.0. Podporuje standard Advanced Audio Coding (AAC) s vysokým datovým tokem i Qualcomm® aptX™ HD pro přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení. Obsahuje také funkci Qualcomm aptX Low Latency, která zvyšuje rychlost přenosu zvuku a zajišťuje synchronizaci zvuku s příslušnými vizuálními médii. Další obsaženou možností streamování je Apple AirPlay 2, technologie určená k ovládání domácích audiosystémů a reproduktorů v jakékoli místnosti - klepnutím nebo pouhým požádáním Siri - přímo z iPhonu®, iPadu®, HomePodu™ nebo Apple TV®. Nabízí zvuk ve více místnostech, hlasové ovládání Siri a vylepšené přehrávání.

Abyste si mohli vychutnat hudbu, která není streamovaná, má model RS250 optický vstup pro připojení digitálních zdrojů, jako jsou přehrávače CD, gramofonový vstup Moving Magnet a 3,5mm vstup AUX pro připojení různých dalších zdrojů hudby. Sluchátkový 1/4" konektor pohodlně umístěný na předním panelu umožňuje osobní poslech. Pro připojení přehrávače RS250 k síti je vybaven portem kabelového ethernetu a podporuje protokoly Wi-Fi a, b, g, n a ac. Je také kompatibilní se službou Google Assistant pro hlasové ovládání. Pro ovládání RS250 stačí mluvit na ovládací zařízení Google Assistant.2

Model RS250 obsahuje dvojici našich nových, rychle reagujících osvětlených měřičů digitálního výstupu. Tyto měřiče, které jsou exkluzivní pro RS150 a RS250, jsou více než jen pouhé LED indikátory. Tyto rychle reagující měřiče využívají ke sběru a zpracování zvukových signálů stejné důvěryhodné obvody, jaké najdeme v našich analogových měřičích; výsledky pak digitalizují a vypisují do pulzujících, odstupňovaných pruhů, které mají stejný zakřivený tvar jako naše známé analogové měřiče.

RS250 je dostatečně univerzální, aby vyhověl zvukovým potřebám téměř každé místnosti ve vaší domácnosti. Je navržen především pro streamování zvuku, ale má dostatek promyšlených funkcí a možností připojení, aby mohl sloužit jako centrum skromného systému domácího audia a domácí zábavy. Je vybaven klasickými designovými prvky McIntosh, jako je černý skleněný přední panel, osvětlené logo a ovládací knoflíky. 

Technické parametry


Model RS250
Výstupní výkon 650 W (400 W pro výšky a středy a 250 W pro woofer)
Počet kanálů 2
Vysokotónový reproduktor 2x Titanová kopulka 1x 20 mm
Středotónový a basový reproduktor 4x 50 mm kopulka a 2x 4 x 6" 
Frekvenční rozsah  40 - 20 000 Hz
Přechdová frekvence 275 / 4 000 Hz
Kabelové konektory 1x AUX vstup
1x phono MM vstup
1x optický vstup
1x HDMI eARC
1x ethernet
1x subwooferový výstup
Bezdrátové vstupy Apple AirPlay 2
Bluetooth 5.0 A2DP with support for AAC, aptX HD and aptX Low Latency
Chromecast
Roon Ready
Spotify Connect
TIDAL Connect
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac 2.4/5GHz
Rozměry 62.99cm x 14.48cm x 32cm
Váha 13,3 kg

 

Média