RS78

  • Barevná variantaDoporučená cena
    - 4.990,- Kč / 1 ks

Náhradní MM gramofonová jehla pro LP se 78 otáčkami / min.

Základní informace

Náhradní gramofonová jehla pro typ přenosky SUMIKO Oyster Next-Gen

Společnost Sumiko s potěšením představuje dlouho očekávaný stylus RS 78 pro disky s rychlostí 78 otáček za minutu! Tento stylus je vyměnitelný s každým z našich náhradních stylusů Next-Gen Oyster MM - Rainier, Olympia a Moonstone - a nikdy nebylo snazší přejít na šelak, když dostanete chuť.

Aby bylo co nejjasnější, to, co zde nabízíme, je pouze náhradní stylus (žlutý kus). 

Úvahy o deskách s rychlostí 78 otáček za minutu
Upozorňujeme, že se nedoporučuje přehrávat desky 78rpm s diamantovým stylusem. Je určen ke sledování "mikrodrážek" 33 a 45 disků, bude mít špatný zvuk a způsobí nepatřičné poškození disku (a případně i přenosky!). Společnost Sumiko vyvinula RS 78 právě z tohoto důvodu. Stylus správně sleduje drážky a snižuje riziko poškození vaší sbírky. Mějte na paměti, že Rainier, Olympia & Moonstone jsou stereofonní MM gramofonové vložky, což znamená, že jejich běžným úkolem je přepis 2 kanálů (levého a pravého) hudební informace. Při použití RS 78 s kteroukoli z těchto kazet uslyšíte v obou stereofonních kanálech pouze jeden kanál hudební informace (mono) 78. V případě, že se jedná o vložku RS 78, je nutné, abyste se na ni podívali. Pro audiofilské účely, co se týče 78, poskytuje nejlepší zvukové vlastnosti skutečná monofonní kazeta se stylusem vhodným pro 78.

Ruční výroba v Japonsku
Každá gramofonová vložka Sumiko, od Oyster po Reference, je ručně vyráběna v japonské Jokohamě - nedaleko vod, kde žijí naše stejnojmenné ústřice. Vybrali jsme podle sluchu ty nejlepší materiály, které dohromady poskytují výkon, jenž osvítil celé generace posluchačů. Každý design je důkladně zkoušen, dokud není zdokonalen. Výrobu pak realizují prvotřídní výrobci kazet s kolektivním smyslem pro přesnost a kvalitu. Výsledkem je plný obzor kazet, které se dychtivě chtějí představit vašemu analogovému systému - pevně věříme, že zde najdete perfektní kazetu pro vás.